Decydujmy Razem Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Grzegorz Grabowski   
23.01.2012.

W sali widowiskowej zielonkowksiego OKiS- u odbyło się Subregione Forum Partycypacja Publicznej. Forum było jednym z elementów programu Decydujmy Razem, realizowanego przez samorządy z powiatu wołomińskiego.  Decydujmy razem to pilotażowy program realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał ludzki , którego celem jest  budowa mechanizmów partycypacji publicznej w kreowaniu i wdrażaniu polityki lokalnej.

 

Spotkanie otworzył Burmistrz Grzegorz Dudzik, wskazując na ważność udziału mieszkańców w planowaniu rozwoju lokalnego.  Grzegorz Grabowski przedstawił działania realizowane w ramach programu przez samorządy z terenu powiatu: Zielonkę, Strachówkę, Wołomin, Radzymin, Klembów oraz Starostwo Powiatowe. Zbigniew Wajcman ze stowarzyszenia BORIS, przedstawił istotę działań partnerskich w rozwiązywaniu problemów lokalnych.

Gościem specjalnym forum był doradca Prezydenta RP Henryk Wujec. W swoim wystąpieniu poruszył tematy związane z inicjatywami dotyczącymi nowych zasad konsultacji społecznych, współpracy pomiędzy samorządami różnych szczebli.  Wskazał także na planowane instrumenty wzmacniające potencjał organizacji pozarządowych.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zielonkowskie Forum Samorządowe :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.