Zapraszamy na Trzecią Stronę Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Grzegorz Grabowski   
14.06.2012.
 Organizatorzy Pikniku Organizacji Pozarządowych „Trzecia Strona” – Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury, Zielonkowskie Forum Samorządowe, Fundacja „Zwierzaki w potrzebie” i TRAD „Szansa” – serdecznie zapraszają w sobotę 16 czerwca w godz. 14.00-20.00 na piknik integracyjny przy ul. Laskowej 4 w Wołominie. Wstęp wolny.

 W sobotę na pikniku „Trzecia Strona” na terenie Centrum Edukacji EDUS w Wołominie swoje osiągnięcia, programy i zakres działalności przedstawią gminne i powiatowe organizacje pozarządowe, organizacje kościelne, grupy nieformalne, koła gospodyń wiejskich itp. – czyli tzw. trzeci sektor.  Wszystkie te organizacje   współpracowały w przygotowaniu programu pikniku.

Organizatorzy zapraszają na piknik przede wszystkim wszystkie osoby zaangażowane w pracę w organizacjach pozarządowych, osoby współpracujące z organizacjami i stowarzyszeniami, wszystkim, którzy chcą się zapoznać z działalnością trzeciego sektora na naszym terenie i tych, którzy zainteresowani są podjęciem współpracy.

Organizacja zapraszają mieszkańców Powiatu Wołominskiego, rodziny z dziećmi, dla których nie zabraknie atrakcji. W planach jest koncert zespołu młodzieżowego, prezentacje działalności organizacji, gry planszowe, zabawy dla dzieci, warsztaty kulinarne i artystyczne i wiele innych. W godz. 15.30-16.00 w Centrum Edukacji EDUS odbędzie się przygotowana przez Urząd Miejski w Wołominie konferencja. 

Celem projektu jest właśnie zbudowanie dla organizacji pozarządowych platformy kontaktów z innymi organizacjami, przestrzeni wymiany doświadczeń, silnego zaplecza merytorycznego i organizacyjnego oraz reprezentacji w kontaktach z administracją publiczną. Przedstawicielstwo wielu dobrze działających organizacji pozarządowych może stać się nie tylko silnym i znaczącym głosem dialogu obywatelskiego, ale również wsparciem dla słabszych organizacji, borykających się z problemami, których nie potrafią same rozwiązać. Bez silnego sektora pozarządowego nie ma szans na rozwój społeczeństwa obywatelskiego w powiecie wołomińskim. Dlatego organizatorzy „Trzeciej Strony” zachęcają organizacje i stowarzyszenia do nawiązywania kontaktów i podejmowania współpracy ze sobą, a także do dzielenia się doświadczeniem – które mogą zaowocować sukcesami w pracy pozarządowej, jak również polepszeniem skuteczności metod działania.

Zapraszamy także na portal społecznościowy na facebooku: Forum Aktywnych Społeczności, na którym już trwa wymiana poglądów dotyczących pikniku.

 W pikniku udział wezmą:

1.      Stowarzyszenie  „AXA” Tłuszcz

2.      Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Empatia”

3.      ZHP Hufiec Wołomin

4.      Hufiec Zalew

5.      Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw „Impuls” w Klembowie

6.      Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju

7.      Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki

8.      Koło Gospodyń Wiejskich

9.      Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury

10.  Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin

11.  Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej

12.  Polski Związek Niewidomych

13.  Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinie „Słyszę Mówię Czuję”

14.  Stowarzyszenie „Qźnia”

15.  Stowarzyszenie „Radzymińskie Forum”

16.  Towarzystwo Rozwijanie Aktywności Dzieci „Szansa”

17.  Zielonkowskie Forum Samorządowe

18.  Fundacja „Zwierzaki w potrzebie”

19.  MDK Wołomin

20.  Urząd Miejski w Wołominie

21.  Starostwo Powiatu Wołomińskiego,

22.  Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości

23.   Wołomiński Klub Biznesu

 Od kilku miesięcy Federacja Mazovia, realizuje w powiecie wołomińskim projekt budowy współpracy z organizacjami pozarządowymi w ramach szerszego projektu ,,Budujemy współpracę na Mazowszu - od organizacji do federacji”. Podczas dyskusji na temat funkcjonowania trzeciego sektora w naszym powiecie powstała idea zorganizowania imprezy, której celami są wzajemne poznanie się organizacji, osób zaangażowanych w działania na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju naszego powiatu oraz pokazanie potencjału naszych lokalnych organizacji pozarządowych. Z idei narodził się pomysł zorganizowania pikniku forum lokalnych społeczności.

 -        Na pikniku chcemy pokazać potencjał organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wołomińskiego. A jest on nie mały, to kilkadziesiąt aktywnie działających organizacji w różnych obszarach funkcjonowania naszej lokalnej społeczności. To setki przedsięwzięć w których uczestniczy tysiące mieszkańców. Ale to także miliony złotych środków unijnych pozyskanych przez nie a wydawanych na rozwiązanie naszych problemów społecznych i gospodarczych – podkreśla Grzegorz Grabowski, prezes Zielonkowskiego Forum Samorządowego.

Atrakcje zapowiadane przez uczestników:

1. AXA – Stowarzyszenie  „AXA”  Rysie 17B 05-240 Tłuszcz

Prezentacja i organizacja zajęć na ściance wspinaczkowej oraz szczudłach.  Zajęcia wspinaczkowe na skrzynkach.

2. Drewnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „EMPATIA”

Kiermasz prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, konsultacje w zakresie psychiatrii i chorób psychicznych oraz oferowanych usług i możliwości terapii/rehabilitacji. Materiały informacyjne na temat chorób psychicznych.

3. ZHP Hufiec Wołomin

Namioty harcerskie tzw Dychy

4. Hufiec ZHP Zalew

 

Prezentacja jachtu żaglowego o wymiarach 6,5x3m, malowanie na szkle z dziećmi, wystawa zdjęć
5. Regionalne Stowarzyszenie Inicjatyw „IMPULS” w Klembowie
6. Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju

 

Animatorki będą nieodpłatnie malowały buzie dzieciakom, zorganizujemy kącik malucha, gdzie najmłodsi będą mogli sobie np. porysować, pokolorować. Z rodzicami w tym czasie będziemy mogli porozmawiać nt. oferty Obywatelskiego Biura Porad.

Rozważamy również zorganizowanie atrakcji na stoisku w postaci bezpłatnych warsztatów malowania koszulek czy toreb bawełnianych.

Prezentacja oferty stowarzyszenia i realizowanych projektów.

 7. Stowarzyszenie Przyjaciół Strachówki

Prezentacja multimedialna na płytach do rozdania, zdjęcia

 8. Koło Gospodyń Wiejskich

Prezentacja prac ręcznych, kronika do obejrzenia

 9. Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury

Warsztaty kulinarne dla dzieci i ich rodziców, warsztaty z wycinanki itp.

10. Młodzieżowa Rada Miasta Wołomin

Opowie o sobie. – Powiemy kim jesteśmy, czym się zajmujemy, jakie mamy plany, jak się z nami skontaktować, jakie moglibyśmy podjąć wspólnie z innymi organizacjami inicjatywy, będziemy mieli ulotki o nas oraz pomyślimy nad konkursami i gadżetami – zapewniają młodzi samorządowcy.

 11. Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej

Mini ekspozycja.

 12. Polski Związek Niewidomych

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego

Program artystyczny

Prezentacja elektroniczna

13. Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinie „Słyszę Mówię Czuję”

 

ZRÓBMY COŚ RAZEM DLA ZABAWY – wiele wspólnych zabaw nie tylko dla dzieci.
14. Stowarzyszenie Qźnia
Proponujemy warsztaty z rękodzieła oraz konsultacje indywidualne w ramach Społecznego Biura Pracy
15. Stowarzyszenie „Radzymińskie Forum”
Udostępnieni wiele gier planszowych – różnych

 

16. TRAD SZANSA

Zaprasza na KONCERT zespołu młodzieżowego

 17. Zielonkowskie Forum Samorządowe,

 

 podzieli się wieloletnimi doświadczeniami z pozyskiwania środków zewnętrznych i współpracy z różnymi podmiotami, zapewni prowadzącego imprezę

 

18. Zwierzaki w potrzebie

Zaprezentuje swoje działania w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzakami w powiecie wołomińskim w formie stoiska z materiałami informacyjnymi.

 19. MDK Wołomin

 – zaprezentuje sekcje Domu Kultury i zapewni nagłośnienie

 20. UM w Wołominie 

 

prezentacja możliwości dofinansowania przedsięwzięć na stoisku, oraz w godzinach 15.30 – 16.00 – zaprasza na mini konferencję w budynku EDUS-a

 

 

Udział w pikniku zapowiedziało również:
21. Starostwo Powiatu Wołomińskiego, 
22. Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości 
23. Wołomiński Klub Biznesu.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Zielonkowskie Forum Samorządowe :: Joomla! i J!+AL jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.